Preteky okolo Slovenska odprezentujú krásy krajiny a prinesú skvelé športové výkony

|

Už dnes odštartuje 68. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Toto prestížne podujatie, ktoré je skvelou príležitosťou nielen na sledovanie profi pelotónu, ale aj na prezentáciu a propagáciu našej krásnej krajiny.

Ministerstvo cestovného ruchu a športu podporilo tento ročník pretekov Okolo Slovenska priamo a cez svoje podriadené organizácie Tipos a Slovakia Travel sumou 286 000 eur.

Pre slovenských fanúšikov má tento ročník osobitý význam – je to jedinečná príležitosť rozlúčiť sa s našou cyklistickou legendou Petrom Saganom. Jeho výnimočné výkony a neúnavné nasadenie sú inšpiráciou pre viacerých. Sagan dnes priznal, že práve preteky na Slovensku môžu byť preňho posledné v cestnej cyklistike.

Úspechy a charizma Petra Sagana nie len že motivovali mladých športovcov a budúce generácie, ale tiež výrazne prispeli k popularizácii cyklistiky na Slovensku. Vďaka jeho vplyvu sa mnoho ľudí rozhodlo začať aktívne športovať a bicyklovať, čím sa cyklistika stala omnoho prístupnejšou a populárnejšou vo všetkých vekových skupinách.

Foto: Soňa Niková