Úrad ministerstva

Vedúci predstavitelia ministerstva

Minister – Ing. Dušan Keketi

Štátny tajomník pre cestovný ruch – Mgr. Marek Harbuľák

Štátny tajomník pre šport – Mgr. Ján Krišanda

 

Ing. Dušan Keketi sa narodil v Trnave v roku 1975 v rodine futbalového brankára Spartaka Trnava a československej reprezentácie Dušana Keketiho. Základnú školu absolvoval v Trnave a v rakúskom Klagenfurte. Po ukončení stredoškolského vzdelania na Gymnáziu Jána Hollého v Trnave absolvoval štúdium obchodu a marketingu so špecializáciou na zahraničný obchod na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave. V rokoch 1999 – 2015 pracoval ako manažér a štatutár vo viacerých obchodných a finančných spoločnostiach (Škoda Auto Slovensko, CAC Leasing Slovakia, UniCredit Leasing CZ). V rokoch 2016 – 2018 bol predsedom Rady banky a generálny riaditeľ Eximbanky SR a v rokoch 2018 – 2020 externým poradcom prezidenta spoločnosti Samsung Electronics Slovakia pre vládne záležitosti. Od roku 2021 pôsobil ako predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Letiska Sliač. V roku 2021 sa stal členom a následne predsedom predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.
26. januára 2024 ho prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala za ministra novozriadeného rezortu cestovného ruchu a športu SR. Niekoľko dní pôsobil ako minister bez kresla, nakoľko ministerstvo vzniklo až k 1. februáru 2024.

 

 

 

Mgr. Marek Harbuľák sa narodil v roku 1975, po ukonční Hotelovej akadémie v Kežmarku študoval na Prešovskej univerzite.  Ako jeden z najúspešnejších absolventov manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, zastával v rokoch 2013 -2024 pozíciu prezidenta Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky a v rokoch 2011- 2012 generálneho manažéra Zväzu hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky. Bol členom Expertnej a podnikateľskej rady Fakulty manažmentu PU v Prešove. Svoju kariéru odštartoval už počas vysokoškolského štúdia na obchodnom oddelení v Bardejovských kúpeľoch, kde sa po krátkom čase prepracoval na pozíciu riaditeľa prevádzky. Ďalším jeho pracovným pôsobiskom sa stali na 5 rokov kúpele Piešťany. Prešiel viacerými pozíciami a pôsobil tiež ako riaditeľ kúpeľného hotelového komplexu Balnea Esplanade Palace****. Od roku 2008 bol pri príprave a otvorení prevádzky jedného z najvýznamnejších hotelov na Slovensku- DoubleTree by Hilton Košice a v období rokov 2011 až 2013 viedol hotel Chopin Airporthotel Bratislava.
 

 

 

Mgr. Ján Krišanda sa narodil v roku 1964 v Bardejove. Až do ukončenia základnej školy žil v Michalovciach. Po ukončení stredoškolského vzdelania na Gymnáziu vo Vranove nad Topľou študoval na Fakulte telesnej výchovy a športu univerzity Komenského v Bratislave, ktorú úspešne ukončil ako Diplomovaný tréner džuda. Od roku 2006 je predsedom Slovenského zväzu džuda, ktorý sa počas jeho pôsobenia stal jedným z najrešpektovanejších športových zväzov nielen na Slovensku, ale aj v Európskej federácii džuda. V rokoch 2016 – 2024 posobil ako podpredseda rady ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport. Bol tiež poradca ministra Školstva vedy výskumu a športu SR pre oblasť športu v r. 2017. Je tiež člen komisie zástupcov úspešných olympijských športov podieľajúcich sa na pripomienkovaní a tvorbe nového zákona o športe.