NTC KE

Národné tréningové centrum v Košiciach je veľkým prísľubom pre nové športové hviezdy

V Košiciach otvorili Národné tréningové centrum Košice, ktoré bude slúžiť na športovú prípravu talentovanej mládeže, ako tenisové a športové centrum pre miestnych obyvateľov a blízkeho okolia, či na organizáciu domácich a medzinárodných mládežníckych športových podujatí a tenisových turnajov. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi.
Športová infraštruktúra a jej budovanie je jednou z našich priorít a toto je infraštruktúra národného významu. Je dôležité, aby sa takéto športoviská nebudovali len na západnom Slovensku, ale aj na východe našej krajiny.
 
V športovej infraštruktúre máme dlhoročný deficit, ktorý nebude ľahké ani rýchle dobehnúť. Ministerstvo cestovného ruchu a športu však bude robiť všetko preto, aby vytvorilo koncepčné a systémové riešenia a podmienky, aby sa tento deficit čo najrýchlejšie znížil a dostali sme šport na Slovensku na novú, vyššiu konkurencieschopnú úroveň. Aj preto sme navýšili Fond na podporu športu o 30 % a priniesli tak viac peňazí pre rozvoj v športe.
 
V Národnom tréningovom centre Košice sa nachádza tenisová hala so šiestimi kurtmi. Na troch z nich je dočasne položených 14 bedmintonových povrchov. V exteriéri je osem vonkajších antukových tenisových kurtov a detské ihrisko. Súčasťou je aj posilňovňa či reštaurácia.
 
Veríme, že Národné tréningové centrum v Košiciach bude miestom, kde sa budú písať nové úspešné príbehy a kde sa budú rodiť nové športové hviezdy.