Konferencia HoReCa v Senci 1

V Senci sa konalo jarné stretnutie hotelierov s názvom HORECA konferencia – Set Up The Future

Je dôležité, aby bolo rozlíšenie hotelov zrozumiteľné pre klientov naprieč celou Európou.
 
V Senci sa uskutočnilo jarné stretnutie hotelierov s názvom HORECA konferencia – Set Up The Future. Súčasťou odborného podujatia boli diskusie zamestnávateľov združených v Asociácii hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) so zástupcami ministerstva o aktuálnych témach a výzvach v segmente domáceho gastra, hotelierstva a cestovného ruchu.
Spoločne so zástupcami hotelierov predstavil Marek Harbuľák, štátny tajomník Ministerstva cestovného ruchu a športu SR spoločnú iniciatívu jednotnej klasifikácie ubytovacích zariadení Hotelstar Union na Slovensku.

„Aj v programovom vyhlásení vlády je zakotvené, že vláda sa zasadí o vytvorenie moderného systému kategorizácie ubytovacích zariadení. Jednou z kľúčových priorít novovzniknutého ministerstva cestovného ruchu a športu je zvýšenie počtu zahraničných turistov a ich prenocovaní, s čím súvisí aj implementácia jednotnej klasifikácie HSU na Slovensku. Zabezpečenie garancie porovnateľnej kvality, ktorá obstojí v konkurencii s európskym štandardom, vnímame ako jednu z podmienok na dosiahnutie tohto cieľa.“