Generálna riaditeľka agentúry SLOVAKIA TRAVEL

Novou riaditeľkou SLOVAKIA TRAVEL sa stala Ivana Vala Magátová

| |

Novou generálnou riaditeľkou agentúry SLOVAKIA TRAVEL sa stala Ivana Vala Magátová, ktorú včera vymenoval minister cestovného ruchu a športu SR, Dušan Keketi.

„Ako sme už avizovali, vo fungovaní agentúry Slovakia Travel príde k určitým zmenám, a to hlavne z dôvodu vzniku nového ministerstva a nutnosti zladenia agend oboch organizácií. Agentúra bude po posledných zmenách zodpovedná aj za organizáciu prezentácie Slovenska na svetovej výstave EXPO 2025 v Osake. Pani Magátová bude mať pred sebou veľa výziev a viacero nových projektov, pri ktorých jej prajem veľa úspechov.“ povedal minister Dušan Keketi.

Ivana Vala Magátová naposledy pôsobila ako generálna komisárka slovenskej expozície pre výstavu EXPO 2025 v Osake, má tiež bohaté skúsenosti zo svetových výstav v španielskej Zaragoze aj z čínskeho Šanghaja. Predtým pôsobila ako generálna konzulka v Šanghaji, či ako riaditeľka bývalej Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Dočasne poverená generálna riaditeľka Lucia Matvija v agentúre pokračuje ďalej na svojej pôvodnej pozícii riaditeľky sekcie podpory cestovného ruchu.

SLOVAKIA TRAVEL je štátnou rozpočtovou organizáciou, ktorá vznikla 1. apríla 2021. Jej misiou je podpora rozvoja cestovného ruchu v Slovenskej republike a propagácia a prezentácia Slovenskej republiky v zahraničí a na Slovensku ako cieľovej krajiny cestovného ruchu.